Nasz sprzęt - OptiMed - Optyk, okulista, optometrysta, okulary - Radom

Zabiegi laseroweBadania diagnostyczneZabiegi ambulatoryjneLeczenie daltonizmu

Zabiegi laseroweBadania diagnostyczneZabiegi ambulatoryjneKorekcja daltonizmuLeczenie zezaLeczenie niedowidzenia

Przejdź do treści
Nasz sprzęt:
Laser UltraQ Reflex
Laser UltraQ

Pierwszy na świecie laser dedykowany do zabiegów Witreolizy!

    Laser wyróżnia skoncentrowana wiązka o ultra-gaussowskim profilu oraz zastosowany Q-switch pozwalający uzyskać plazmę przy niskiej energii, wynoszącej nawet 1.8 mJ (w powietrzu), co chroni tkanki otaczające ciało szkliste. Dzięki zaawansowanej optyce możliwe jest wykonywanie witreolizy (jak również kapsulotomii i irydotomii) przy użyciu mniejszej ilości impulsów i mniejszych energii, co znacznie obniża możliwość niepożądanych uszkodzeń oraz podnosi poziom kontroli nad procedurą. Precyzję lokalizowania mętów i prawidłowego umiejscawiania ogniska lasera zapewnia dwupunktowy system celowniczy o tolerancji do 8 mikronów.

    Kolejnym, istotnym dla prawidłowo wykonanego zabiegu, zagadnieniem jest uzyskanie odpowiedniego kąta stożka wiązki laserowej oraz zachowanie współosiowości promieni lasera oraz oświetlenia. Do tej pory standardowa budowa lasera YAG kierowała światło lampy szczelinowej pod pewnym kątem ku górze, nie poziomo. Innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne opatentowała firma Ellex i zastosowała je w najnowszym laserze YAG oznaczonym jako UltraQR. Specjalna budowa jego lampy szczelinowej umożliwia uzyskanie zbieżności wizji, promienia lasera i oświetlenia lampy na jednej ścieżce optycznej oraz ogniskowanie ich w jednym punkcie. Osiągnięcie takiej zbieżności możliwe jest dzięki zastosowaniu ruchomego, zautomatyzowanego lustra Reflex, które w momencie wykonywania strzału usuwane jest z toru optycznego, w celu dostarczenia światła lasera do oka pacjenta. Koaksjalny system oświetlenia zapewnia rewelacyjną głębię ostrości obrazu w przednim odcinku oraz ułatwia precyzyjne ogniskowanie na strukturach zawartych w ciele szklistym. Warto wspomnieć również o innych istotnych właściwościach nowego systemu tj. repetycja do 3 Hz oraz dwukierunkowy offset umożliwiający przesunięcie ogniska lasera w zakresie ±500 μm względem skupionych plamek celowniczych.

    Pomimo, że założeniem powstania lasera UltraQ Reflex było umożliwienie dokonywania witreolizy, pamiętajmy, iż ciągle ma on zastosowanie jako tradycyjny YAG w irydotomii i kapsulotomii. W jej przypadku po wszczepach soczewek nowej generacji (dyfrakcyjnych, torycznych) wspomniane wcześniej właściwości optyczne minimalizują ryzyko uszkodzenia części optycznej soczewki.

    Ważną informacją dotyczącą nowego modelu UltraQ jest fakt, iż unikalne technologie w nim zastosowane spełniają wszelkie kryteria innowacyjności. Zabieg witreolizy może wzbogacić ofertę zabiegów laserowych i jest nowym kierunkiem rozwoju. Zwiększenie dostępności terapii usuwania mętów w ciele szklistym pozwoli uwolnić rzeszę pacjentów od frustrujących dolegliwości i podniesie komfort ich życia codziennego.

Autorefraktometr Plusoptix A12C
Autorefraktometr Plusoptix A12C

Dziecięcy autorefraktometr Plusoptix A12C

    A12C to najnowsza wersja skriningowego autorefraktometru pediatrycznego firmy Plusoptix. Badanie można wykonywać już u 3-miesięcznych dzieci. Największą zaletą urządzenia jest fakt, że procedura jest prowadzona z 1 metra obuocznie i to bez rozszerzania źrenic. Dziecko może w trakcie badania siedzieć na kolanach mamy. Podczas  pomiaru urządzenie emituje dźwięk, by skupić uwagę dziecka (wystarczy 0,5s). W efekcie, w szybki i przyjemny sposób, otrzymujemy wyniki refrakcji, wielkości źrenic i odległości między nimi, a także mapę refleksów rogówkowych wraz z określeniem asymetrii spojrzeń mogącej wskazywać na problem z zezem.

    Wersja A12C posiada więc wszystkie zalety dobrze znanego modelu Emily A09.  Nowością jest natomiast sama forma urządzenia. W kamerę rejestrującą został wbudowany tablet. Dzięki temu nie ma już konieczności dokupowania dodatkowych akcesoriów jak monitor czy drukarka. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, w związku z czym idealnie nadaje się nie tylko do gabinetu, ale również do wszelkiego rodzaju akcji przesiewowych.
Revo NX 130
Revo NX 130

OCT - optyczna tomografia plamki

     Tomografia optyczna jest bardzo nowoczesną, nieinwazyjną techniką obrazowania, w której wykorzystuje się zjawisko rozpraszania światła w poszczególnych warstwach badanej tkanki (np. siatkówki oka).
REVO NX 130 to pierwsze na świecie OCT tylnego odcinka oka łączące funkcjonalność B-OCT i T-OCT. REVO NX 130 po raz kolejny ustanawia nowy standard OCT poprzez połączenie funkcjonalności kilku urządzeń oraz zwiększenie prędkości skanowania. Umożliwia to wykonywanie pomiarów, kwantyfikacji oraz śledzenie zmian chorobowych w czasie od rogówki do siatkówki.Carl Zeis HFA 745i

Perymetr komputerowy

   Perymetr projekcyjny - podgląd oka - unikalna strategia pomiaru S.I.T.A. i S.I.T.A. FAST- obszar pomiaru +/- 80° - bodziec biały, niebieski lub czerwony na białym tle lub niebieski na żółtym tle, perymetria statyczna, perymetria kinetyczna - automatyczna i manualna.

Carl Zeis hfa 745i
Optimed.radom.pl | Designed by J.J. | 2019
Wróć do spisu treści